Wyszukiwarka
Cosplay

Kylo Ren z Gwiezdnych wojen w wykonaniu Wnusio Cosplay

Minęło trochę czasu od publikacji pierwszego stroju w mojej cosplayowej serii zatytułowanej Perły cosplayu. Pierwszym strojem, który się tutaj pokazałem był kostium Marcusa Fenixa z Gears 5 autorstwa The Walking Dad Forge. Natomiast drugim strojem, który chciałbym pokazać w tej serii jest cosplay Kylo Ren z Gwiezdnych wojen autorstwa Damiana, znanego również jako Wnusio Cosplay.

Damian w przeciwieństwie do Gronky‘ego z poprzedniego artykułu nie jest cosplayerem, który tworzy swoje stroje od zera. Zazwyczaj kupuje on niezbędne elementy, aby móc skompletować strój i wcielić się w swoją ulubioną postać. W końcu w cosplayu nie chodzi tylko o to, aby budować kostiumy. Chodzi też o to, aby móc wcielić się w swoją ulubioną postać.

Historia powstania cosplayu Kylo Rena 

Damian w stroju Kylo Rena pojawił się po raz pierwszy podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier 2017 w Łodzi. Cosplay został stworzony z gotowych rekwizytów, a Damian wprowadził tylko niezbędne poprawki, aby elementy kostiumu prezentowały się dużo lepiej, niż po wyjęciu z pudełka. Na przykład w pierwszej wersji stroju Damian wykorzystał hełm Kylo Rena firmy Rubie’s. Części kostiumu wykonane z materiałów, takie jak tunika czy szal z kapturem, uszyła mama Damiana. 

Strój przez ostatnie lata przechodził wiele metamorfoz i Damian stale go ulepszał, aby zbliżyć swój kostium do filmowego pierwowzoru. Wymienił większość elementów starego kostiumu, w tym poprzedni hełm Kylo Rena. Tym razem postawił na hełm raw kit od GEC Props. Damian do budowania swojego cosplayu wykorzystuje materiały podobne do tych użytych w filmowym kostiumie. Chce zbliżyć swój strój jak najbardziej do filmowej wersji, bo planuje zarejestrować go w Legionie 501.

Kylo Ren z Gwiezdnych wojen w zimowej scenerii

Wnusio Cosplay jako Kylo Ren
Kylo Ren w zimowej scenerii
Kylo Ren z Gwiezdnych wojen

Jeżeli spodobał Ci się kostium Kylo Rena od Wnusio Cosplay, to zajrzyj na jego Instagrama.

Fotografie autorstwa Macieja Margielskiego (Facebook, Instagram).

Źródło: Zdjęcia zostały przesłane przez Wnusio Cosplay.

Co myslisz? Daj znać w komentarzu!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments