Wyszukiwarka

Post-Apocalyptic Job Centre to pełen humoru film krótkometrażowy opowiadający historię Toby’ego, który miał szczęście przeżyć bliżej nieokreśloną apokalipsę zombie. Odwodniony, głody i nękany przez stada żywych trupów, musi stanąć przed swoim największym wyzwaniem – spotkaniem w urzędzie pracy.

Post-Apocalyptic Job Centre

Biurokracja w czasie apokalipsy

Film w reżyserii Liama Abbotta moim zdaniem doskonale pokazuje absurdy biurokracji, z którymi niejednokrotnie każdy z nas miał okazję się spotkać. Co prawda Liam korzysta z doświadczeń i obserwacji z biurokratycznego systemu Wielkiej Brytanii. Niemniej, moim zdaniem brytyjska biurokracja nie różni się od tego, co spotykamy na co dzień u nas w Polsce. Ja podczas seansu postapokaliptycznego centrum pracy od razu przypomniałem sobie swoje wizyty w urzędzie pracy przed założeniem firmy. Myślę, że ty też odnajdziesz podobne analogie w swoim życiu.

Post-Apocalyptic Job Centre to godne uwagi i naprawdę zabawne podejście do dużego problemu społecznego, którym jest niezrozumienie jednostki w systemie oraz brak pomocy, gdy naprawdę tego potrzebujemy.

Przedstawienie tych problemów w apokaliptycznej wizji przyszłości było moim zdaniem znakomitym pomysłem. Spodobał mi się humor tej absurdalnej sytuacji, w której główny bohater musi zmierzyć się nie tylko z surowym życiem po końcu świata, ale także z urzędnikami. Naprawdę polecam i zachęcam Was do poświęcenia kilku minut na seans tego short filmu.

Post-Apocalyptic Job Centre

Reżyseria: Liam Abbott
Scenariusz: Liam Abbott
Kraj: Wielka Brytania
Rok: 2019
Czas trwania: 7 minut 44 sekundy
Język: Angielski

Źródło: Ardvale Productions

Co myslisz? Daj znać w komentarzu!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments